Bela hiša hoče sama odločati, kdo sme uporabljati OpenAI-jev GPT-5.6
Slo-Tech – Očitno se začenja obdobje, ko novi modeli umetne inteligence ne bodo takoj dosegljivi vsem in vsakomur, razlog pa ne bo cena. Začelo se je z Anthropicovim Mythosom, ki naj bi bil prenevaren, da bi njegovo uporabo dovolili izven ZDA, naslednji v vrsti pa je OpenAI-jev GPT-5.6. Ameriška administracija naj bi od podjetja zahtevala, da se model novim uporabnikom odpira postopoma, vsakega pa bi morali posebej odobriti v Beli hiši. Več na Slo-Techu.







