Skip to main content

SK Hynix prerasel Samsung

Slo-Tech – Še v začetku leta bi si malokdo mislil, da Samsung tako hitro ne bo več največje in najpomembnejše podjetje v Južni Koreji. Pomnilniška mrzlica je poskrbela za takšno spremembo, pa četudi sta oba proizvajalca pomnilnika, a Samsung počne še kaj drugega, kar ta hip ni tako izjemno dobičkonosno. Delnice SK Hynixa so današnje trgovanje končale s 5,6-odstotno rastjo, s čimer je tržna kapitalizacija podjetja dosegla 1,19 bilijona evrov, medtem ko je Samsung izgubil 0,1 odstotka, s čimer je podjetje vredno 1,18 bilijona dolarjev. Južnokorejski indeks Kospi je zrasel za 0,7 odstotka in dosegel rekordno vrednost, samo letos pa je pridobil že 117 odstotkov. Japonski in tajvanski indeks sta v istem obdobju pridobila 44 in 65 odstotkov. Več na Slo-Techu.
Close Menu

Koledar

junij 2026
P T S Č P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930